NOC PEŁNA WRAŻEŃ

Noc Profilaktyki – I Lokalny Przystanek PaT, który miał miejsce 30/31.05.2014 r. w Zespole Szkół w Dobrzejewicach, zapewne zapisze się w pamięci uczestników na długo. Wszystko zaczęło się o godz. 17, kiedy społecznościowym tańcem na dziedzińcu szkolnym – belgijką – zainaugurowaliśmy nasz wieczór.

Dyrektor Janusz Iwański wraz z prowadzącymi nauczycielami – p. Iwoną Partyką z ZS w Czernikowie oraz p. Grzegorzem Szulcem z ZS w Dobrzejewicach – otworzył imprezę oraz przywitał zaproszonych gości i młodych uczestników. Krótkie przemówienie wygłosiła Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty p. Anna Łukaszewska oraz Wójt Gminy Czernikowo p. Zdzisław Gawroński, którzy następnie wręczyli nagrody uczestnikom konkursów o tematyce prozdrowotnej oraz związanej z uzależnieniami.

W naszych progach gościliśmy m.in.: Edmunda Rydzewskiego z Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Ireneusza Lewandowskiego – Komendanta Policji w Lubiczu Górnym, Kierowniczkę Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Dobrzejewicach – Katarzynę Kosińską, Dyrektorkę Zespołu Szkół w Brzozówce – Annę Koźlikowską, Dyrektorkę Zespołu Szkół w Osieku – Katarzynę Wachowską, oraz członków grupy SymPaTycy – Ewa Ankiewicz – Jasińską – Dyrektorkę Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy, Marka Dobuckiego – Dyrektora Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy.

Zaśpiewaliśmy piękny hymn PaT Jarosława Chojnackiego „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”:

W głębinach źrenic w skwar południa
Niosę pamięci żar za majem
Który gwiazdami park wyludniał
I tylko dla nas grał nam grajek

I tylko dla nas bo dla kogo
Szumiały wierzby jak nam w głowie
Szumiała miłość serca błogość
Co z dobrym losem była w zmowie

I tylko dla nas bo dla kogo
Rozświetlał księżyc wiarę senną
Rozsądek kusząc mleczną drogą
Wiedząc ze chcesz ją przebyć ze mną

Nie wracajmy jeszcze na ziemię
W brokacie gwiazd nam do twarzy
Pobujajmy jeszcze w obłokach
W obłokach najlepiej się marzy

Następnie uczestnicy udali się na warsztaty: fotograficzno – filmowe, wokalne, fitness, taneczne, decoupage, graffiti, beat-box, dwa ostatnie prowadzone przez uczniów naszej szkoły – Sebastiana Nadachewicza i Mateusza Mazurkiewicza.

Po krótkiej przerwie oraz kolacji wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w zajęciach z rappedagogii prowadzonych przez Dobromira Makowskiego z Pabianic. Jego świadectwo wiary wzbogacone rapowaniem głęboko poruszyło słuchaczy, czego dowodem były łzy na twarzach młodych ludzi.

Na zakończenie odbyły się prezentacje warsztatowe oraz festiwal talentów, który trwał do północy. Następnie młodzież razem z p. Dyrektorem Januszem Iwańskim rozegrała mecz piłki nożnej pod gołym niebem na Orliku obok szkoły. Mecz zakończył się ok. godziny 1.00, a potem jeszcze – rozmowy i śpiewy trwały do rana.

Koordynatorkami imprezy były nauczycielki z ZS w Dobrzejewicach – Agnieszka Koepke, Magdalena Motyka, Agnieszka Trojan oraz nauczycielki z ZS w Czernikowie – Jadwiga Padlewska, Iwona Partyka, Agnieszka Pankowska.