NOC PROFILAKTYKI II

LOKALNY PRZYSTANEK PAT W CZERNIKOWIE

W tym roku po raz drugi odbyła się Noc Profilaktyki, na którą młodzież od dawna z niecierpliwością oczekiwała. Wreszcie nadszedł TEN dzień – 29 maja trzydziestu ośmiu uczniów naszej szkoły pod przewodnictwem pana dyrektora Janusza Iwańskiego i pani wicedyrektor Joanny Ziółkowskiej oraz pod opieką nauczycielek: Grażyny Bortnowskiej, Pauliny Kaczmarek, Moniki Stawskiej i Agnieszki Trojan wyruszyło do Czernikowa. Tam, po oficjalnym otwarciu imprezy przez dyrektora Andrzeja Padlewskiego oraz przemówieniu pani kurator Anny Łukaszewskiej, uczniowie zatańczyli belgijkę. Następnie udali się na dwugodzinne warsztaty, których w tym roku mieli do wyboru wyjątkowo dużo m. in. : zumby, aerobiku, sztuk walki, kulinarny, wokalny, radiowy, beat box, graffiti, animację poklatkową, linoryt.
Ze swojej strony (ZS w Dobrzejewicach) zapewniliśmy przeprowadzenie następujących warsztatów:
– linorytu – nauczyciel historii w ZS w Dobrzejewicach i rzeźbiarz p.Janusz Drapała,
– animacji poklatkowej – nauczyciel w PSSP w Bydgoszczy p. Janusz Krysztop,
– graffiti – nasz były uczeń Sebastian Nadachewicz,
– beat box – nasz były uczeń Mateusz Mazurkiewicz.
Po kolacji miały miejsce prezentacje warsztatowe w auli, a następnie wzięliśmy udział w spotkaniu z podróżnikiem Mariuszem Kurcem. Opowiedział on o swojej ostatniej podróży do Afryki, z której wrócił dzień wcześniej. Kolejnym punktem programu był Pokaz Talentów oraz występ naszego koła teatralnego Profile z ZS w Dobrzejewicach z krótkim przedstawieniem „Coś a la Szekspir”, na motywach z „Romea i Julii”, w którym również „przemycono” treści profilaktyczne. Po oficjalnym zakończeniu młodzi ludzie rozmawiali i bawili się do świtu.
Z rozmów z uczniami oraz ankiet wynika, że podobały im się następujące elementy imprezy: ciekawe warsztaty, poznawanie nowych ludzi, dobra atmosfera, dobre jedzenie. 🙂
Młodzież czeka z niecierpliwością na kolejną imprezę: OGÓLNOPOLSKI PRZYSTANEK PAT W WARSZAWIE, który odbędzie się 23-24 czerwca na Stadionie Narodowym.