STEP FORWARD

NAUCZYCIELE TEŻ SIĘ UCZĄ

Trójka nauczycieli z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach (Monika Stawska, Aneta Dobrzyńska i Tomasz Sojka) na początku wakacji uczestniczyła w kursie językowym i metodycznym na Malcie. Jego realizacja była możliwa dzięki projektowi STEP FORWARD – Krok do przodu, który został sfinansowany ze środków UE, w ramach programu POWER – „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Dzięki bardzo intensywnym zajęciom, prowadzonym z udziałem profesjonalnych lektorów, nasi nauczyciele przez cały pobyt na wyspie rozwijali swoje kompetencje językowe oraz metodyczne. Ponadto współuczestnikami zajęć byli także inni nauczyciele krajów UE umożliwiając naszym belfrom wymianę doświadczeń zawodowych oraz nawiązanie ciekawych zagranicznych kontaktów, z których wracając do swojej szkoły zamierzają wykorzystać. Po wyczerpujących zajęciach gorące popołudnia były także czasem na sprawdzenie nabytych umiejętności w praktyce. Poznawanie zabytków, historii oraz kultury Malty oraz nauka języka umożliwiła im na dzielenie się nabytą wiedzą ze swoimi uczniami. Lekcje języka angielskiego, polskiego i geografii w rozpoczynającym się roku szkolnym na pewno będą ciekawsze.

STEP FORWARD – KROK DO PRZODU

Nasza Szkoła realizuje obecnie dwa projekty finansowane przez Unię Europejską – projekt NEVER (No Enemies Violence – Equal Rights) w ramach programu Erasmus + (w którym uczestniczą uczniowie gimnazjum) oraz projekt STEP FORWARD – Krok do przodu w ramach programu POWER – „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.
Projekt STEP FORWARD – Krok do przodu zakłada szkolenia językowe i metodyczne, dzięki którym nasi nauczyciele będą rozwijać swoje umiejętności lingwistyczne (język angielski) oraz odświeżać wiedzę metodyczną z zakresu nauczania języków obcych. W ramach projektu trójka nauczycieli pojedzie w lipcu na Maltę, aby tam uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach.