Gminny Konkurs Sportowy „Mały Olimpijczyk”

Wielkie sportowe emocje już za nami!
9 kwietnia 2024 r. odbył się Gminny Konkurs Sportowy „Mały Olimpijczyk” dla uczniów klas I – III, podczas którego sześć szkół z naszej gminy powalczyło o puchary, medale i nagrody. Na sportowym parkiecie mogliśmy zobaczyć drużyny z: ZS w Brzozówce, ZS w Dobrzejewicach, SP w Łążynie II, SP w Obrowie, ZS w Osieku nad Wisłą oraz SP w Zębowie.
Konkurs otworzyła Dyrektor ZS w Dobrzejewicach p. Anita Rybińska, a następnie głos zabrał zaproszony gość p. Andrzej Mikina – Olimpijczyk z 1980 roku w Moskwie w hokeju na trawie. Rozgrzewkę dla wszystkich zawodników przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego p. Wojciech Świderek. Przed przystąpienie do rywalizacji w konkurencjach sportowych, zaprezentowały się uczennice klasy czwartej w pokazie tanecznym przygotowanym pod kierunkiem p. Agnieszki Betkier. Każda konkurencja była sprawiedliwie sędziowana przez p. Leszka Juraszka – emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego SP w Dobrzejewicach, który gościnnie uczestniczył w „Małym Olimpijczyku” oraz przez p. Wojciecha Świderka. Walka była zacięta, a uczniowie pokazali wspaniałą formę oraz sportową postawę. Gorąca atmosfera dzięki głośnemu dopingowi na trybunach dała się odczuć wszystkim uczestnikom.

 

Po siedmiu konkurencjach i jednej dogrywce udało się wyłonić zwycięzców:
I miejsce ZS w Dobrzejewicach
II miejsce ZS w Brzozówce
III miejsce ZS w Osieku nad Wisłą
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w sportowych  rozgrywkach.
Serdeczne podziękowania składamy Wójtowi Gminy Obrowo – Panu Andrzejowi Wieczyńskiemu za sfinansowanie i wsparcie Gminnego Konkursu Sportowego „Mały Olimpijczyk”.
Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie koszulek z logo ZS w Dobrzejewicach.
Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy konkursu:
Elżbieta Affelt
Anna Ługowska
Karolina Łukowiec
Justyna Omiotek