Wycieczka w ramach programu „Poznaj Polskę”

8 grudnia 2022 roku uczniowie klasy I b, II a oraz III a wybrali się na wycieczkę do Torunia, która została dofinansowana przez rządowy projekt Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Uczniowie zwiedzili Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika oraz Dom Legend Toruńskich. Wizyta w Muzeum Podróżników wzbudziła w uczestnikach ogromne zainteresowanie. Pasja do podróżowania i nieodparta potrzeba człowieka do odkrywania i poznawania różnorodności świata jest głównym motywem przewodnim tej wystawy stałej. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali wystawy, eksponaty oraz czytali zamieszczone przy nich informacje. Wizyta w muzeum pozwoliła uczestnikom zapoznać się między innymi z takimi miejscami jak: Meksyk, Gwatemala czy Indie.
Dom Legend Toruńskich to połączenie interaktywnego muzeum z teatrem. W gotyckim podziemiu kamienicy na Starym Mieście uczniowie zwiedzali niesamowite pomieszczenia. Miejsce to pozwoliło przenieść się uczniom w świat magicznych opowieści o Toruniu i jego historii. Niezwykłe toruńskie legendy opowiadali animatorzy ubrani w odpowiednie dla epoki i klimatu legendy stroje. Uczestnicy poznali między innymi opowieść o wylaniu nieczystości na głowę króla Jagiełły, historię flisaka, który uratował miasto przed plagą żab oraz powody pochylenia się Krzywej Wieży.