Jasełka bożonarodzeniowe

Wszystkim, którzy czytają notatkę z Jasełek, życzymy otwartości na drugiego człowieka, szczerego uśmiechu i gestu podania ręki w geście przyjaźni, który przemieni innych i nas samych … ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

 „Zajrzyj w swoje serce – zanim powitasz Święta”.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka bożonarodzeniowe. Byli- Maryja, św. Józef, Aniołowie, Pasterze, Trzej Królowie i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa w tę świętą noc. Współczesna rodzina ukazana w Jasełkach, borykała się z różnymi przeciwnościami współczesnego świata, ale w dniu Wigilii z utęsknieniem czekała na przyjście Jezusa. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.

Jasełka w wykonaniu młodzieży wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrał  Dyrektor szkoły p. Janusz Iwański, który podziękował uczniom za występ, nauczycielom za przygotowanie, oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.

Na koniec zostały wręczone nagrody za konkurs: „Ozdoby świąteczne” pod kierunkiem p. Patrycji Fras, dochód przeznaczony został na pomoc pogorzelcom naszej gminy.

Jasełka zostały przygotowane przez p.Marzenę Gąsiorowską, oprawa muzyczna p. Seweryn Jaskólski, zdjęcia wykonała pani Ewelina Kuczyńska.

Z całego serca dziękuję Dyrekcji,  Księdzu Proboszczowi, Uczniom klas 5a, 8b i 8c, Rodzicom, p. Sewerynowi, Nauczycielom i Wszystkim, którzy nas wspierali.

Marzena Gąsiorowska